GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvurna 6104009

nr 610 4009

Golvurna

bemålat saltglaserat lergods, bemålat med motiv av figurer, troligen utfört under 1800-talets senare del. , höjd: 65

Kondition: slitage

Utrop:

300 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 16 november 2009

15/11 19:31:30 1      2.500 kr
15/11 20:03:17 2      Vinnande bud